Różne rodzaje wyciskarek do soków

Soki przygotowane w domu to najlepszy napój, jeśli brać pod uwagę liczbę wartości odżywczych. Dla osób, które niekoniecznie lubią wszystkie warzywa i owoce, w ten sposób można przemycić nieco produktów, które samodzielnie, w innej postaci są po prostu niesmaczne, niezjadliwe i nieprzypadające do gustu. Łatwiej iść do sklepu i kupić gotowy sok, niestety pośród takich produktów nie można liczyć na jakość, którą uzyskuje się w domowym zaciszu, samodzielnie przygotowując napój z warzyw, owoców i ziół.

Wybór wyciskarki zależny będzie od tego, kiedy i gdzie będziemy jej użytkować. Niemniej ważne pozostają produkty wybierane najczęściej na soki. Nie każda wyciskarka, która radzi sobie z dużymi owocami i warzywami, będzie w stanie stanie wycisnąć sok z małych owoców, liści i ziół, i analogicznie odwrotnie. Do tego liczy się sprawność i szybkość działania. Lepiej poradzą sobie wyciskarki elektryczne. Najszybciej uzyskamy sok stawiając na te opatrzone ostrzami. Niestety owoce i warzywa w zetknięciu z ostrzem noży tracą sporo swoich wartości odżywczych. Lepszym zatem wyborem są urządzenia, które działają wolniej, ale dokładniej i nie powodują utraty cennych witamin, minerałów i innych substancji, które goszczą w naturalnych produktach. Do wyboru mamy wyciskarki jednoślimakowe oraz dwuślimakowe.

Te ostatnie są uznawane za najbardziej efektywne i najlepsze pod względem działania. Wadą jest najwyższa czasochłonność przygotowywania soków, na korzyść jednak przemawia zachowanie wszystkich witamin i enzymów, i uzyskanie pełnowartościowego soku. Można znaleźć urządzenia z wymiennymi wałkami, dzięki czemu wyciskarka posłuży przez długi czas. W przypadku chęci przyrządzania soków z cytrusów, liczą się materiały, z jakich wykonane jest urządzenia. Najczęściej stosowany jest plastik, dla zwiększenia zaś trwałości urządzenia, stal. Pod uwagę bierzemy również wielkość pojemnika, do którego będzie trafiał sok. Można liczyć na pojemniki najczęściej 0,2-litrowe aż do 1-litrowych. Przyrządzanie soków dla całej rodziny wymagać będzie większych pojemności. Uwagę zwracamy na moc wyciskarek do owoców, która przekłada się nie tylko na cenę. Miękkie i niewielkie owoce, zioła i liście, z powodzeniem zostaną przetworzone w sok przez wyciskarkę o mniejszej mocy. Dla dużych i twardych sztuk konieczne jest zastosowanie niekiedy maksymalnej mocy urządzenia. Zanim dokonamy zakupu uwzględniamy więc nie tylko cenę, ale i produkty, z których będziemy korzystać, wielkość, moc, jak i łatwość do utrzymania w czystości.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *