Paintball – jak się ubrać?

Paintball to sport ekstremalny, gra zespołowa, strategiczna, jednak mająca dość specyficzną formę. Trudno znaleźć drugą taką formę rozrywki, gdzie strzelamy do innych osób próbując zwyciężyć, wraz ze swoją drużyną. Ta gra zespołowa zyskała jednak duże uznanie na całym świecie. Nie brakuje tych, którzy regularnie swój wolny czas poświęcają na strzelanie z żelatynowych, kolorowych kulek, jak i tych, którzy nigdy nie mieli okazji spróbować się w tej grze. Nie da się jednak ukryć, że większość chętnie powraca do firm zajmujących się organizacją takiej zabawy.

paintball

paintball

Nie trzeba mieć doświadczenia, umiejętności ani też spełniać określonych wymogów. Wystarczy dobrze dobrany strój, obowiązkowo dobry humor i grupa znajomych, którzy równie chętnie będą walczyć o zwycięstwo. Często pojawiają się jednak wątpliwości. Dwa pytania, które zadajemy sobie przed zabawą. Jednym z nich jest kwestia ubioru. Wydawać by się mogło, że dość oczywista, a finalnie sprawiające nieco problemów. Przede wszystkim pamiętać należy o tym, by ubiór był nie tylko wygodny, ale i nie sprawił nam przykrej niespodzianki, jeśli trzeba go będzie wyrzucić. Kolorowa farba pozostawia ślady trudne do usunięcia. Możliwe, ale jednak wymagające sporego wysiłku. Jeśli zatem jednorazowo wybieramy się spróbować paintballa, warto założyć na siebie ubranie używane, którego nie nosimy na co dzień, jak i które bez wyrzutów sumienia wyrzucimy.

Bądź też pozostawimy na kolejny raz. Oczywiście dostaje się ubranie ochronne, specjalny kombinezon, jednakże gra odbywa się w terenie. Zahaczenie o gałęzie, przemieszczanie się po błotnistym, trawiastym i leśnym terenie zwykle wiąże się z uszkodzeniami odzieży. Mamy więc nie tylko zabrudzenia w postaci kolorowej farby, ale i ewentualne rozdarcia. Do tego dochodzi kwestia grubości warstw, jakie na siebie założymy. Latem stawiamy na cienką odzież. Jest tu również sporo ruchu na świeżym powietrzu, a dodatkowy kombinezon nie sprzyja swobodzie oddychanie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że strzał z kolorowej kulki żelatynowej zawsze będzie dla nas odczuwalny. Im cieńsze ubranie, tym gorzej. Nie chodzi więc jedynie o ślady po farbie, ale również kwestie odczuwania uderzenia. W zależności od odległości, podatności na ból i indywidualnych predyspozycji, dobieramy zatem strój do pory roku i własnej wygody. Kolejno kwestia butów, które również muszą sprawdzić się w terenie, czyli podłożu nierównym, nierzadko mokrym i błotnistym. Konieczne jest dobre trzymanie stopy, by nie złapać kontuzji podczas przemieszczania się po lesie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *