Fotografia produktowa – przeglądanie, transfer, drukowanie

Do komputera

Transferu można dokonać na dwa sposoby: podłączając aparat przewodem USB do komputera albo zgrywając fotografie produktowe prosto z karty przy użyciu czytnika (osobistego urządzenia lub np. czytnika drukarki). Jeszcze mało popularnym ale bardzo wygodnym sposobem przenoszenia fotografii na komputera jest wykorzystanie bezprzewodowej łączności WIFI. Profesjonalne lustrzanki pozwalają na przesył bezprzewodowy dzięki specjalnym przekaźnikom. Jeśli nie skorzystamy z programów, które ułatwiają import fotografii, aparat lub karta (w zależności którą metodę wybierzemy) powinny się ukazać na ekranie komputera jako dysk wymienny, z którego przenosimy pliki na twardy dysk metodą „przeciągnij i upuść”.

Drukowanie fotografii bez komputera

Czasem fotografia produktowa ma możliwość zostać wydrukowana z aparatu bez korzystania z komputera. Takie rozwiązanie może okazać się korzystne dla fotografa przyzwyczajonego do tradycyjnych stylówek lub dla amatora, który nie ma ochoty zabierać się za obróbkę komputerową. Istnieją obecnie trzy sposoby druku bez użycia komputera:

  • włożenie karty pamięci bezpośrednio do drukarki (dużo drukarek jest do tego przystosowanych)
  • przesłanie plików do drukarki kablem USB
  • przesłanie plików do drukarki za pomocą łącza bezprzewodowego WIFI

Wyświetlacz zamiast ściany

Prezentowana fotografia produktowa ułożona w sekwencji przyjęła nazwę „pokaz slajdów”. W tej chwili w wielu przypadkach ścianę lub specjalny ekran, na który rzucane były przeźrocza, zastąpił monitor komputera lub aparatu. Dostępna w aparatach funkcja pokazu slajdów, przydaje się kiedy fotograf chce szybko zaprezentować fotografie produktowe zapisane na karcie pamięci lub sam zamierza „na gorąco” ocenić zestaw, który wykonał podczas danej sesji. Coraz częściej użytkownik ma do wyboru nie tylko czas wyświetlania każdego zdjęcia, ale też sposób w jaki jedna fotografia będzie przechodziła w drugą fotografię (np. z efektami przenikania).

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *